• info@eectr.com
  • +90 212 652 41 68
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
244 ZİYARETÇİ
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
3+5 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Dudullu OSB Baraj Yolu 2. Cadde No:7 34776 Umraniye / İstanbul / Türkiye

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

LED, araştırma laboratuarlarından çıkıp cam bir diyot tüpünün içinde parıldamaya 1962 yılında başladı. Sonraki on yıl boyunca ancak çok özel uygulamalarda kullanılan kırmızı LED’in varlığından pek az kişinin haberi vardı. 1972 yılında Siemens Semiconductor Division (Şimdi Osram Optosemiconductor) tarafından üretilip piyasaya sürülen 5 mm çapındaki kırmızı LED, tam anlamı ile bir yenilikti. Isınmayan, mat-kırmızı ışık veren bu plastik silindir hızla gelişti. Süreç içerisinde sarı, yeşil mavi ve beyaz renkleri piyasaya sürülürken parlaklığı ve verimi arttı. LED, çok kısa bir süre içerisinde hayatın her kesimine girdi. Neredeyse her elektronik cihazda kullanılan LED, özellikle sinyalizasyon sistemleri, göstergeler, dijital saatler, skor, enformasyon ve fiyat panolarının temel elemanı oldu. 2000 yılından itibaren aydınlatma sektörünün yükselen yıldızı haline geldi.

Diğer tüm aydınlatma gereçlerinin aksine elektron hareketi direkt olarak fotona dönüştüğü için son derece verimli olan LED, mekanik sağlamlık, küçük boyut, düşük ısı üretimi, çok düşük voltaj ve akım gereksinimi, radyasyon veya manyetik alan yaymaması, son derece uzun ömürlü olması ve açma kapamadan ötürü ömründe kısalma olmaması,sebebiyle; son derece hızlı davranması, kanserojen ve zehirli maddeler içermemesi (GaAs, AlGaAs, GaAsP LEDler hariç) gibi çok önemli avantajlara sahiptir.

Bir LED’in ışık vermesini sağlamak son derece basittir. Seri bağlanmış uygun değerdeki direnç ve herhangi bir LED kullanarak imalatı kolay, maliyeti düşük “LED lamba” yapmak elbette mümkündür. Zaten piyasada bolca bulunan LED ürünleri genellikle bu tarz ürünlerdir.

Ancak bu basit uygulamalara, bir de düşük kaliteli malzeme kullanımı da eklenince LED’in yüksek verim, düşük ısı yayılımı ve uzun ömür gibi avantajları tamamen yok olmaktadır. LED teknolojisini kullanmanın en önemli dezavantajı olan yüksek yatırım maliyetini düşürmenin yolu ise ne yazık ki bu değildir.

LED’i verimli ve doğru bir şekilde kullanıma sunmak ayrı bir uzmanlık ve çalışma alanıdır. Ve ASSAN’ın sahip olduğu uzmanlık da, tam olarak budur.

ASSAN olarak yüksek kalite ve yüksek teknolojinin en önemli rekabet silahı olduğuna inanıyoruz.

Yılda ortalama 10.000.000 adet LED’i hayata kazandırıyor, “LED’in olduğu her yerde varız” diyoruz.

Gururla ÜRETİYORUZ!

GÜVENİLİR LED SAĞLARIZ;

Gerçekten planladığımız ömürde, planladığımız tasarrufu elde edebiliyor muyuz? Aldığımızı sandığımız LED’i mi alıyoruz?

Verimlilik ve istenilen ışık niteliği için ürünün LED’li olması yeterli midir, her LED aynı mıdır? LED armatür kullanırken aynı kelvin derecesinde olmasına rağmen gözle ayırt edilebilecek ton farklılıkları olur mu? BIN CODE nedir, nasıl kontrol edilir?

Bu soruların cevaplarında ASSAN’ın farkını bulabilirsiniz. CREE, OSRAM, SEOUL ve bincode kontrollü stok politikamız ile istediğiniz ışık kalitesini ve gerçek tasarrufu garanti ederiz.

LED KONUSUNDA UZMANIZ ‘’ BİZ LED’i BİLİRİZ’’

LED’li ürün seçerken teknik spesifikasyonlar ürünü nasıl değiştirir? Nerede nasıl aydınlatma yapmalıyız? LED’i nasıl sürmeliyiz? Nasıl akıllı ışıklandırma yaparız?

Herkes LED armatür satabilir ama bizim uzmanlığımız armatürün içindeki kalitedir. LED doğru spesifikasyonda olmadığında tasarruf sağlamaz. Bincode kontrol edilmediğinde aynı renk (kelvin) tonlarındaki farkı gözle ayırt edebilirsiniz. Titreme sorununda ba şağrısı çekebilirsiniz.

ÇÖZÜM SUNARIZ

Standart ürüne yönlendirmek yerine, müşterimizin ihtiyacına özel sahada mühendislik desteği sağlar, ihtiyaca göre doğru çözümü sunarız.

ÖZEL ÜRETİRİZ

Yüksek üretim kapasitemize rağmen esnek üreterek müşteri ihtiyaçlarına göre özel-üretim yaparız.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.